RPGKK - Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Ogłoszenie

Polecam wykorzystywanie "Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty" lub przeglądanie tych for, które mają podfora, ponieważ forum wyżej (np. DnD) nie wyświetla na głównej stronie czy coś nowego jest w podforach (np. DnD - Mechanika). W razie problemów z rejestracją, proszę pisać pod gg 6588239 (niewidoczny). Usuniecie Ciasteczek powinno pomóc, jeśli konto się nie chce zarejestrować.

#46 2010-11-14 20:32:32

 Darth Misiekh

God of RPG

18220393
Skąd: Blaszka/Korribian
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 1032
Punktów :   

Re: WHFRPG

O postaciach pisało przecież u góry


Życie nie jest sprawidliwe. Co nie oznacza, że nie możnesz wygrać.

Moja skromna lista gier planszowych
Moja skromna lista gier RPG

Offline

 

#47 2010-11-14 20:51:10

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

Havoc napisał:

Mamy przynieść jakieś kości? Wydrukować własne karty postaci?

Kości nie musicie mieć - wszystkie potrzebne rzuty robię sam na komputerze. No chyba, że poprawi wam to humor, jak sobie czasem poturlacie.
Karty - tak, albo dam wam kserówki i sobie wypełnicie w trakcie sesji

Offline

 

#48 2010-11-14 20:59:56

 Darth Misiekh

God of RPG

18220393
Skąd: Blaszka/Korribian
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 1032
Punktów :   

Re: WHFRPG

Za wolne rozwinięcie biorę Walkę Wręcz. Jest już jakaś koncepcja dlaczego podróżuje w towarzystwie wochającego kwiatki tzn. elfa?


Życie nie jest sprawidliwe. Co nie oznacza, że nie możnesz wygrać.

Moja skromna lista gier planszowych
Moja skromna lista gier RPG

Offline

 

#49 2010-11-14 21:49:09

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

mam pomysł, ale będzie, jak skompletuję graczy; pracuję jeszcze nad dwoma

Offline

 

#50 2010-11-14 22:01:24

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

Havoc napisał:

Kumpel jest nowy, więc albo będziesz musiał z nim pogadać na ten temat lub wymyśli się na miejscu dla niego historie. Optowałbym za drugą opcją.

Co do mojej postaci:
Maksim nie znał swoich rodziców. Odkąd pamięta, to żył na ulicy. Na początku zarabiał z kradzieży, ale nie był w tym dobry. Z czasem pojawiło się coś innego w jego życiu. Rabunki, a z nimi "przypadkowe" morderstwa. Czuł się dziwnie po zabiciu kogokolwiek, bo jak sam mówi "nic nie czuje, gdy odbiera komuś życie, jakby to nie było dla niego istotne". Okazało się to dla niego atutem, szybko wykorzystał swoje zobojętnienie do łapania poszukiwanych osób. Czy to w mieście, czy w lesie, szybko uczył się polowania na swoje ofiary. Dalej jednak w przeważającej większości przynosił poszukiwanych martwych.
Maksim jest w średnim wieku, tak po trzydziestce. Nie chce stawać po żadnej stronie konfliktu, a zarabiać dla siebie. Może w przyszłości nie będzie musiał zapolować na kilku czy nawet kilkunastu rzezimieszków, żeby mieć pieniądze na miesiąc, a wystarczyć mu będzie jeden bardzo poszukiwany osobnik, aby miał pieniądze na rok.

Z opisu Twojej postaci wychodzi mi, że ma charakter zły - tzw. przypadkowe morderstwa sugerują charakter zły (neutralna postać ograniczyłaby się do rabunków). Brak jakichkolwiek wyrzutów, emocji, również wskazują na spaczenie złem. No i fakt, że większość poszukiwanych przynosi martwych skłania mnie do tego, aby nadać Twojej postaci charakter zły.

Offline

 

#51 2010-11-14 22:03:04

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

Darth Misiekh napisał:

Za wolne rozwinięcie biorę Walkę Wręcz.

Nie ma sprawy, chociaż ja na Twoim miejscu wybrałbym rozwinięcie ataku

Offline

 

#52 2010-11-14 22:24:32

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: WHFRPG

Gladin napisał:

Z opisu Twojej postaci wychodzi mi, że ma charakter zły - tzw. przypadkowe morderstwa sugerują charakter zły (neutralna postać ograniczyłaby się do rabunków). Brak jakichkolwiek wyrzutów, emocji, również wskazują na spaczenie złem. No i fakt, że większość poszukiwanych przynosi martwych skłania mnie do tego, aby nadać Twojej postaci charakter zły.

Dyskusyjne. On nie patrzy na mordowanie jako wyjście z sytuacji. To, że po zabiciu kogoś nie czuje niczego może nawet być biologiczne (jeśli nie magiczne ).
A to, że przynosi poszukiwanych częściej martwych... no cóż... nie jest dobry w łapaniu ludzi. Jest dobry w ich zabijaniu.

Offline

 

#53 2010-11-14 22:41:08

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

pewnie, że dyskusyjne. Ale z Twojego opisu tak to odbieram.
Osoba neutralna nie morduje. Może zabijać z konieczności. Ale jeżeli piszesz o „przypadkowych” morderstwach i częściej martwych niż żywych, nie brzmi to dla mnie, jak postać neutralna.

Może być biologiczna albo magiczna, ale nic mi z opisu na ten temat nie wiadomo, więc nie mogłem wziąć pod rozwagę, czy może taka sytuacja mieć miejsce, czy też nie. Nawet jeżeli tak jest, to z punktu widzenia osób postronnych charakter postaci jest zły. Ale, do czasu sesji możesz mnie przekonywać.

A właśnie, nie wszyscy mi jeszcze potwierdzili, czy im 20-go pasuje.

Offline

 

#54 2010-11-14 22:51:41

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: WHFRPG

"Neutralny: bogactwo, wolność, bezpieczeństwo (własne)
Zły: skąpstwo, materializm, niemoralność, przestępstwo, gwałt, samouwielbienie"

Biorąc to co podałeś. Maksim nie jest chciwy. Zabija, bo jest w tym dobry i za to mu płacą (najczęściej). Nie jest skąpy, ale też nie jest hojny. Nie jest materialistą. Nie jest niemoralny. Co do łamania prawa... to by zależało od danego prawa. Gwałt i samouwielbienie też nie jest jego sposobem/naturą.
W neutralnym, lubi pieniądz, ale to z powodu co pieniądz daje. Dom, jedzenie, picie, zabawę, a nie bogactwo ponad wszystko. Ceni wolność, a zatem potępia niewolnictwo. Bezpieczeństwo własnej osoby, tak wybiera ponad innych, chyba że są istotni w jego życiu (ukochane osoby, których na razie nie znalazł).

P.S. Mi pasuje.

Offline

 

#55 2010-11-14 23:06:28

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

oczywiście, te hasła to skrót myślowy; a jak zachowa się Twoja postać, gdy zobaczy fajny magiczny przedmiot i wystarczy zabić właściciela i sobie go przywłaszczyć? Takie kradzieże połączone z morderstwem Maksim robił już wcześniej. Spodziewałbym się, że nie potrzebowałby zachęty, aby w ten sposób znowu zadziałać.

Morderstwo podpada pod gwałt (nie chodzi tylko o gwałt seksualny) - czyli zły.
Przestępstwo (kradzież, mord) - czyli zły.

lubi pieniądz, ale to z powodu co pieniądz daje

Można też podciągnąć pod materializm = zły

Jeżeli ceni wolność, to dlaczego nie szanuje życia? Odebranie życia jest równoznaczne z pozbawieniem wolności, z pozbawieniem prawa do własnego życia. Nie pasuje mi to tutaj. Zgrzyt. Może cenić własną wolność.

Czekam na argumenty.

Offline

 

#56 2010-11-14 23:12:23

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: WHFRPG

"a jak zachowa się Twoja postać, gdy zobaczy fajny magiczny przedmiot i wystarczy zabić właściciela i sobie go przywłaszczyć?"
Nie żyje już na ulicy. Nie musi kraść, aby zdobyć ten przedmiot. Zarobi poszukując zbiegów i może kupi sobie podobny.

"Morderstwo podpada pod gwałt (nie chodzi tylko o gwałt seksualny) - czyli zły.
Przestępstwo (kradzież, mord) - czyli zły."
Już nie kradnie, a morduje kiedy musi.

"Można też podciągnąć pod materializm = zły"
Czyli chęć posiadania pełnego brzucha to bycie materialnym (złym)? Biedni Etiopczycy.

"Jeżeli ceni wolność, to dlaczego nie szanuje życia? Odebranie życia jest równoznaczne z pozbawieniem wolności, z pozbawieniem prawa do własnego życia. Nie pasuje mi to tutaj. Zgrzyt. Może cenić własną wolność. "
Jest różnica. Śmierć z jego ręki to rzecz, którą robi kiedy nie ma innego wyboru. Nie przejmuje się jednak zabijaniem innych, bo jak napisałem nie czuje niczego z zabijania. Zabieranie wolności innemu człowieku to coś innego. Powtórzę się. On nie morduje bo CHCE, on morduje kiedy MUSI, ale czuje wyrzutów sumienia kiedy to robi, ani kiedy schodzi co do czego.

Offline

 

#57 2010-11-15 18:49:41

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

a kiedy musi mordować?
i jak rozumieć „przypadkowe” morderstwa (właśnie te cudzysłowy dają dużo do myślenia)?

Niektóre magiczne przedmioty nie są na sprzedaż - nie da się ich kupić. Co, jeżeli mu się taki spodoba?

Offline

 

#58 2010-11-15 19:47:51

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: WHFRPG

"Niektóre magiczne przedmioty nie są na sprzedaż - nie da się ich kupić. Co, jeżeli mu się taki spodoba?"

Można rzec, że nie zabije kogoś o błyskotkę.

"a kiedy musi mordować?"
Idzie sam na 3. Mając okazję robi pułapkę dla jednego, drugiego zabija kuszą, a z trzecim walczy sam na sam.
Sytuacja, zostaje mu zlecenie zadania namówienia przywódcy gangu na zmianę zdania (cokolwiek) lub zabicie go. Próbuje pierwsze. Nie uda się, to przechodzi do planu Z (zabić ).
Podaj inne sytuacje, to Ci napiszę co zrobiłby Maksim.

"i jak rozumieć „przypadkowe” morderstwa (właśnie te cudzysłowy dają dużo do myślenia)?"
Nie jest dobry w łapaniu ludzi (tak mu zakładałem przed rzutami na umiejętności, może nawet miał pecha w rzutach, gdy do tych łapanek dochodziło). Nie jest też dobry w przekonywaniu innych. Próbuje i kiedy mu się nie udaje to mówi "A chrzanić to" i przechodzi do planu Z (w sprawie poszukiwanych osób). Oczywiście, nie zabije karczmarza, bo nie potrafi się z nim dogadać lub coś. Jest dobry w zabijaniu. Wie o tym. Skupił się na tym z powodu swego zobojętnienia. To jednak nie oznacza, że jest zwykłym mordercą. Próbuje przestrzegać prawo. Nie zabija bo chce, a bo musi. Czasami nawet zapyta jeśli ktoś zleci mu zabójstwo "Po co?", w sensie co zrobił, co ma to przysłużyć i tak dalej.

Offline

 

#59 2010-11-15 21:27:45

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

a odczuwa wyrzuty sumienia, gdy kogoś (przypadkowo) zrani?

a co go powstrzymuje, przed zabiciem kogoś, aby posiąść pożądaną rzecz?

wcześniej łamał prawo, czemu teraz stara się go przestrzegać?

Offline

 

#60 2010-11-15 22:34:55

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: WHFRPG

"a odczuwa wyrzuty sumienia, gdy kogoś (przypadkowo) zrani?"
To przeprosi. Jeśli przypadkowo to zrobił, to znaczy że to był jego błąd. Za błędy się przeprasza lub je naprawia.

"a co go powstrzymuje, przed zabiciem kogoś, aby posiąść pożądaną rzecz?"
Jeśli będzie musiał wrócić do poprzedniego życia, czyli brak jakiegokolwiek zarobku na żywność i wodę, to tak będzie zmuszony (jak nie będzie miał innego wyjścia) zabijać. Na razie jego pożądaną rzeczą jest stabilne życie. Bez żadnych problemów.

"wcześniej łamał prawo, czemu teraz stara się go przestrzegać?"
Wcześniej żył na ulicy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.shinobidezain.pun.pl www.ziro.pun.pl www.ssparta.pun.pl www.wiedzminbpf.pun.pl www.minecraftplx1.pun.pl