RPGKK - Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Polecam wykorzystywanie "Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty" lub przeglądanie tych for, które mają podfora, ponieważ forum wyżej (np. DnD) nie wyświetla na głównej stronie czy coś nowego jest w podforach (np. DnD - Mechanika). W razie problemów z rejestracją, proszę pisać pod gg 6588239 (niewidoczny). Usuniecie Ciasteczek powinno pomóc, jeśli konto się nie chce zarejestrować.

#1 2009-11-18 12:59:54

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

No dobra. Sesja się odbyła i uderzyliśmy z grubej rury . Teraz wypada to trochę uporządkować.

Pierwsze - przydało by się nadać kampanii jakąś nazwę. Dżon Łik ma nazwy na swoje kampanie, więc my też musimy . "Bliźnięta Yvarai", "Dwór Węża" itp. itd. Zastanawiałem się nad tym, i pierwsze co mi przyszło do głowy, to nazwać to w powiązaniu z tym, że obaj macie tą samą słabość, co równocześnie nie przeszkadza prowadzić skutecznych intryg. Coś o walce za pomocą Przebiegłości (nowa polska nazwa na Cunning - do rozważenia, wybierzcie czy wolicie Spyt czy to) i charyzmy (Piękna) ("Przebiegli i Piekni", LOL, wymyślcie dla odmiany coś fajnego). Typ kampanii proponuję wstępnie ustalić jako "friendly game" - czyli raczej współpracujecie (jest jeszcze "cut-throat game" - staracie się wykończyć współgracza i zabrać mu jego prowincję - oczywiście nie wykluczam, że się pokłócicie w trakcie gry i zaczniecie tajemną wojną, oczywiście nie mam nic przeciwko )

Drugie - jako, że pasi nam grać maks raz na 2 tygodnie (wpakowałem się w remont, a Marcel musi dojeżdżać z Opola) proponuję rozwijać pewne wątki na forum - chodzi mi oczywiście o "Pory Roku" - zarządzanie Waszymi prowincjami. Różne rzeczy mogą się wydarzyć, będzie można conieco sobie zaplanować (wybudować coś na swoich ziemiach, wyszkolić wasali, eksplorować nieodkryte regiony). Chciałbym, żebyśmy załatwiali większość spraw dotyczących Seasons na forum, tak żeby na żywą sesję wbijać gdy równocześnie spotykamy się w grze. Myślę, że to by dodało "kopa" - ostatnio to co najciekawsze i najbardziej emocjonujące działo się na Przyjęciu. W ten sposób można się wkręcać np. pisząc między sobą (i z NPC'ami) korespondencję (i wrzucając na forum), planować, spiskować i te pe. Ew. listy przechodziły by wtedy przez moje ręce i będę je wklejał osobiście (wiadomo, wrogowie nie śpią, a to co wyrabialiście na przyjęciu w Wężowym Domu kwalifikuje się jako początek wielu intryg, pomst, tajemnych wojen i sojuszy).

W ten sposób, przy dłuższych przerwach między sesjami nie będzie utraty kontaktu z żyjącym Shanri i co ważniejsze, da Wam to możliwość większego wpływu na to co się będzie działo na sesji (jedziemy na wyprawę, organizujemy przyjęcie, a może by się wybrać na obrady Senatu albo na eksplorację dzikich terenów? stworzenie tajemnych armii i wspólna napaść na ziemie słabego sąsiada też wchodzą w grę - jasna sprawa).

Trzecie - byłoby spoko robić jakieś zapiski z sesji, każdy ze swojej perspektywy. Wkrótce zrobię jakiś wyciąg z notatek na temat spotkanych BN i wydarzeń, żeby móc to ułatwić.

Swoją drogą istnieje w społeczeństwie ven specjalny gatunek literacki - "pillow books" czyli "książki spod poduszki". Zawiera zapisy wydarzeń, listy itp. Takie coś można upubliczniać w świecie gry - oczywiście robi się to zmieniając nazwy i przekręcając niektóre fakty (raczej niefajnie się wprost przyznawać do trucicielstwa czy podobnych) - możnaby z w/w zapisków zmontować coś takiego.

Pierwszy rozdział, "Straszliwy upadek Barona Duvu" już się wymyślił .

OK, narazie tyle, napiszcie co uważacie.

Ostatnio edytowany przez Przemo (2009-11-18 13:06:12)


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#2 2009-11-18 14:41:52

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

1 - Intryganci? Albo... Udupmy Duvu? xD
2 - Bardzo dobry pomysł. Jeśli będziesz chciał, to założę poddział dla tej sesji, gdzie będą odpowiednie tematy (aby nie zaśmiecać jednego).
3 - Na następny raz.

Piszesz w liczbie mnogiej, a Marcel się jeszcze nie zarejestrował. ^^

Offline

 

#3 2009-11-18 14:58:10

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

Marcelowi dopiero wymailowałem adres forum z tym wątkiem i liczę, że stanie na wysokości zadania . Potem mu jeszcze na GG napiszę (jak wrócę do domu).

Ano dział to dobry pomysł, chociaż może poczekajmy aż się zjawi drugi Baron.

Mógłbym zrobić osobne wątki - jeden napewno byłby na składowanie (hehe) i dorzucanie kolejnych bohaterów niezależnych z wypisanymi uod myślników faktami o nich i informacjami w jakich okolicznościach się pojawili.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#4 2009-11-20 23:57:46

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

Zarejestrował się, ale nic nie napisał.

Offline

 

#5 2009-11-21 14:51:16

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

Spokospoko. Jeszcze mamy tydzień czasu na różne różności. Ja mam na głowie remont, więc moje możliwości też są ograniczone. Mimo to spróbuję coś konkretnie napisać na temat Seasons, żeby można to było robić przez forum.

By the wat: jak klikam "Wczoraj 23:57:46 przez Havoc" żeby przeskoczyć do tego posta, to piszą, że link jaki podałem jest niewłaściwy.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#6 2009-11-21 20:47:31

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

Przemo napisał:

Spokospoko. Jeszcze mamy tydzień czasu na różne różności. Ja mam na głowie remont, więc moje możliwości też są ograniczone. Mimo to spróbuję coś konkretnie napisać na temat Seasons, żeby można to było robić przez forum.

By the wat: jak klikam "Wczoraj 23:57:46 przez Havoc" żeby przeskoczyć do tego posta, to piszą, że link jaki podałem jest niewłaściwy.

Ok.

Who knows... nie ja robiłem to forum. Jest za free, więc nie jęczę. xD

Offline

 

#7 2009-11-21 21:11:05

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

Ino Ci zgłaszam boś admin czy jak tam zwał. A teraz na przykład, to nie podświetliło mi na planszy głównej, że są nowe posty. Musiałem wejść w ten dział, żeby obaczyć .


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#8 2009-11-21 21:43:00

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

Polecam wykorzystywanie "Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty" lub przeglądanie tych for, które mają podfora, ponieważ forum wyżej (np. DnD) nie wyświetla na głównej stronie czy coś nowego jest w podforach (np. DnD - Mechanika).

Na samej górze jest to napisane.

Offline

 

#9 2009-11-22 12:23:51

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

Ale lipa, czytać coś trzeba i rozumieć . EOOffTop.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#10 2009-11-25 23:27:36

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

Co z tym pomysłem o sezonach?
Na sesji to załatwimy?

Offline

 

#11 2009-11-26 14:57:14

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

Chyba tak, bo mam na głowie inne sprawy (niestety). Zacząłem ten rozdział tłumaczyć, więc tym razem zrobimy to jaśniej i naprawimy niedoróbki z Wiosny . A jak skończę tłumaczyć to wam podeślę.

Inna sprawa, że już teraz nie jestem pewien, czy Seasons na forum to był aż tak dobry pomysł.

Dziś, maks jutro zrobię temat z NPC'ami i faktami na ich temat które znacie.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#12 2009-11-28 11:34:11

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

Blood and Land

As I said, I’ll be using Shara as an example all through this book. So, when it comes time
to illustrate a noble’s life, let’s use her.
Let’s start with a simple question. Why is Shara a noble? Two answers. Blood
and Land.

First, her Blood burns with the Fox. When she was a girl, she underwent the Ritual of
Blooding: a sorcerous procedure separating her from the common folk. Without that ritual,
no ven is Blooded.
Second, Shara owns land, but unlike their modern counterparts, ven nobles do not
inherit land. They fight for it.

For the ven, the concept of possession is a bit different than our own. The Law states
that you only own what you can keep. If someone steals something from Shara, she wasn’t
clever enough to keep it. And no ven noble would ever admit to being less than clever.
That’s an insult to yourself. Admitting you had been taken, fooled, tricked. Never. No nay
never.
And so, when items are stolen, the subject almost never comes up. The shame of
admitting you’ve been put on the wrong end of a trick, that someone got the better of you,
is just too great. Just admit to yourself you were beaten and move on.
This is important when it comes to Shara’s lands. As long as she can prove they belong
to her—by protecting them from other nobles—the lands belong to her.
A noble cannot simply inherit his land from another. He must fight for his lands!

Blood makes the soil rich!
Blood makes the soil rich!
Blood makes the soil rich!

The more you say it, the more you must believe it.
(But don’t overdo it. Bad form.)

Therefore, when a noble dies, his lands become disputed. Any noble with the Strength
to take them is fully within his rights to do so. This means the nobles who have an heir in
mind put actions in motion ensuring their heir’s success. Of course, just because you have
a plan doesn’t mean it will succeed. And, as Lessons teaches us, you don’t have to be smart
to have a plan.


* * *

OK. Temat dzisiejszej sesji: ziemie straconych w Wężowym Domu Baronów Duvu i Uktu są teraz przedmiotem dysputy (tak proponuję to nazywać). Dzieje się tak jak w ostatnim akapicie. Każdy chce położyć łapy na tych ziemiach. Każdy. A ten któremu się to uda będzie ich właścicielem. "To co masz jest twoje".

Oczywiście wg prawa nie wolno mieć wojska. Nie wolno też skrytobójczo mordować, stosować potwarzy i rozpuszczać fałszywych plotek.

Jaaasne...

Daję wam chwilę czasu na zebranie pomysłów. Przypominam, że o wszystkich faktach zdecydują kostki np. ile będzie ziem do wzięcia i ich położenie, jak daleko itp.

Ostatnio edytowany przez Przemo (2009-11-28 11:41:28)


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#13 2009-11-28 14:31:29

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

OK, już mi się coś wyłoniło konkretniejszego, przejrzałem zasady, możliwości działania i takie tam, więc mogę podpowiedzieć nad czym się macie zastanawiać kształtując dzisiejszą sesję:

1. Strony Dysputy:

W efekcie ostatniej sesji wyłaniają się następujące strony:

* Ród Lisa: Livalij, który był istotnym świadkiem w procesie, jego Pani, Hrabina, wpływowi rodzice (Markiz i Markiza) którzy mogą wesprzeć karierę syna
* Ród Łosia: Kavamadii, kolejna kluczowa postać w sprawie pojmania straconych baronów
* Ród Niedźwiedzia : Baronessa i Hrabia z przyjęcia, Hrabia powiązany (hehe) z Hrabiną Lisa (scena w łaźni )
* Ród Wilka: Baron Fechmistrz

Co musimy wiedzieć? Czy ich ziemie graniczą z tymi do wzięcia? Co chcą zrobić? ("co prawdopodobnie zrobi Hrabina Lisiczka, żeby zdobyć te ziemie?" - turlu-turlu - "zechce zjednoczyć się z tamtą-a-tamtą stroną, wspólnie zdobyć ziemie, i podzielić się nimi, pewnie wyśle mnie, żebym ich namówił, w nagrodę obejmę nad nimi panowanie" - i w ten sposób lecimy). W ten sposób określamy też ich możliwości i położenie ich ziem.

2. Istotne uwagi dotyczące Wrzutów.

Warto zwrócić uwagę na:

* Prawo dotyczące przysiąg. Gdy dwaj szlachcice zawierają przysięgę, to robią to w rytualny sposób - tną się przy tym (krew jest magiczna, polecam Czarostwo, tak na marginesie). Was wiąże przysięga lenna z waszymi Suwerenami. Złamanie takiej przysięgi oznacza powstanie magicznego piętna zdrajcy w widocznym miejscu na ciele. To oznacza hańbę na rok i jeden dzień. Trzeba się ubierać na czarno. Ostracyzm. Każdy wie co zrobiłeś. To samo dotyczy sojuszy militarnych, ekhem, znaczy się sojuszy osobistej ochrony (?), ugod dyplomatycznych (my wrabiamy Hrabiego X w cośtam i zwołujemy sąd, wy wkraczacie na jego ziemie, z których potem dostaniemy siedem trzynastych części, a Xavery Adrente ucisza Hrabiego domu Niedźwiedzia i ma za to jedną dwunastą. Podpisano, Baron Duvu) - jeżeli to złamiesz to masz piętno. Więc trzeba rozsądnie zawierać umowy i wymieniać przyrzeczenia.

* Tradycja zawierania Zakładów. Ven lubią się zakładać. Zawsze bierze się pod uwagę zdarzenie o niejasnym do określenia wyniku. Rekreacyjny turniej szermierczy na przyjęciu. Polowanie w drużynach, na specjalnie sprowadzonego z głębokich puszcz orka. Cokolwiek innego. Stawka niech będzie duża - ten kto przegra zakład wycofa się z zabiegania o ziemie Duvu i Uktu. Brzmi dobrze? Wg mnie spoko sprawa.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#14 2009-11-29 22:32:30

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

Łokej. Ziemie znalazły właścicieli.

Na następną sesję ustawiamy się 19-tego. Dokończymy wtedy (lub do tego czasu na forum) Pory Roku i przechodzimy na jesień i może od razu na zimę? Się okaże.

Jest znowu trochę opcji odn. kontynuacji, z czego można rozważyć np. dodatkową Opowieść n/t eksploracji ziem Duvu i Uktu (np. zamków), i ogólnie może jakiś motyw wyprawy dla odmiany? Pamiętam, że Kavamiadii odnalazł ruiny na swoich ziemiach, więc można zrobić o tym Opowieść. Przydałby się taki klimat dla rewitualizacji formuły . Jak macie jakieś pomysły odn. tego co chcecie robić to dawajcie wrzuty wcześniej na forum, żebym mógł coś z tego zmontować w ramach pół-improwizacji.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#15 2009-12-14 15:45:58

Czarny

Użytkownik

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2009-11-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: Houses of the Blooded - kampania Havoka i Marzula

Witam! Niestety prawdopodobnie nie będę mógł przyjechać 19 grudnia, a następny pasujący i wolny termin dopiero po nowym roku (np. 9 stycznia). Za popsucie planów przepraszam. Kłaniam się nisko, do zobaczenia!


"Pito również duże ilości alkoholu, gdyż organizm przesycony alkoholem jest mniej podatny na zakażenie."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dragonballunbound.pun.pl www.hhniezginie.pun.pl www.mfporadnik.pun.pl www.eragon-dziedzictwo.pun.pl www.narutoyoyo.pun.pl