RPGKK - Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Polecam wykorzystywanie "Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty" lub przeglądanie tych for, które mają podfora, ponieważ forum wyżej (np. DnD) nie wyświetla na głównej stronie czy coś nowego jest w podforach (np. DnD - Mechanika). W razie problemów z rejestracją, proszę pisać pod gg 6588239 (niewidoczny). Usuniecie Ciasteczek powinno pomóc, jeśli konto się nie chce zarejestrować.

#1 2010-05-30 10:17:28

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Wolsung: Magia wieku pary

Wczoraj stworzyliście postacie, więc to już mamy z głowy. Gdy będzie czas to zrobimy sobie jakąś sesję. Najpewniej będzie to jednostrzałówka gdyż może wam się nie spodobać mechanika, albo to jak prowadzę (kurde, teraz do mnie doszło ile czasu ja już nie prowadziłem XD Ostatnia sesja jaką prowadziłem była w grudniu, a wcześniejsza gdzieś dopiero we wrześniu :/). Jednak jeżeli nie będziecie zawiedzeni to poprowadzę coś dłuższego (choć raczej nie Operację Wotan, bo to wole poprowadzić z pewną drużyną, która sie nie rozpadnie).

Tak jak wczoraj mówiłem: gdy będzie już sesja będziecie mi musieli powiedzieć: kim jesteście i jak znaleźliście się w Heimburgu w Wotanie, na Wielkiej Wystawie Światowej. Jeżeli chcecie możecie to zrobić tu, w tym temacie. Dodam że mają się na niej znaleźć dwa nowe odkrycia:
a)Duma Wotanii- czyli największy sterowiec jaki jak dotąd wybudowano, stworzony przez prof. Heinricha ven Zettena. Jednak wszyscy Wotańczycy obawiają się że rozmiary tego sterowca nie pozwolą mu na wzniesienie się.
b)Aerotron- przełomowy choć tajemniczy wynalazek stworzony przez Akwitanina Jaquesa-Luc Piccarda, który podobno pozwoli na zwalczenie siły ciążenia i pozwalający budować pojazdy cięższe od powietrza, a dorównujące rozmiarom sterowcom. Być może dzięki temu wynalazkowi nie trzeba będzie płacić już za holendernie drogie i słabsze Sereńskie kryształy.
Przygoda zacznie się na statku wycieczkowym płynącym po rzece Albia i dopływającym właśnie do przystani Haimburga.

P.S. Co do narodowości waszych. Są z tym związane pewne fabularne sprawy (których nie musicie stosować, są to tylko takie przykłady tego jak typowy mieszkaniec danego kraju się zachowuje):

Bohater Alfheimu w pigułce: Przy herbacie spokojnie rozważ propozycje rozmówców, po czym rzeczowym tonem zaproponuj alternatywne rozwiązanie, sprawdzone już dwieście lat temu. Zwłaszcza, jeśli rzecz ma cos wspólnego z kontynentem lub koloniami. Po wszystkim zorganizuj polowanie na lisa.
Typowe imiona męskie: Alfred, Arthur, Edward, Frank, Michael, Rupert, Willem, Winston.

Bohater Wotanii w pigułce: zawsze chwal Cesarza, piwo ze swoich rodzinnych stron und Barhdzo Dobrą Wotańską Technologię. Dodawaj "Herr" lub "frau" przed nazwiskiem swojego rozmówcy. Unikaj tematu Wojny i tego co robili wtedy Wotańczycy. A jak już musisz na ten temat rozprawiać mów że wszyscy wotańczycy byli wtedy na urlopie w tropikach, lub walczyli daleko od frontu.
Typowe imiona męskie: Adewolf, Alrick, Bethold, Johen, Jurgen, Leopold, Ludwig, Volker, Werner.

Bohater Slawii w pigółce: Mów głośno, pij dużo i uważaj każdego poza koronowanymi głowami za co najwyżej równego sobie. Nie pozwól obrażać swojego honoru, pierwszy rzucaj sie do boju i na ratunek ojczyźnie. Nigdy nie odmawiaj pomocy przyjaciołom w potrzebie i bądź nadzwyczaj szarmancki wobec dam.
Typowe imiona męskie: Apolinary, Bazyli, Bogumił, Dobrogost, Gniewomir, Jan, Leszek, Nikodem, Sulisław, Ziemowir.

Ostatnio edytowany przez Lasard (2010-05-30 11:28:12)


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#2 2010-05-30 13:30:59

 Greyu

Hobbista

1323778
Call me!
Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 476
Punktów :   

Re: Wolsung: Magia wieku pary

W takim razie może ja pierwszy opiszę swoją postać. Wizję steampunkowej postaci miałem już w głowie od dawna. Do tej pory nie było jednak szansy by tę wizję zrealizować. Mamy grać dżentelmenami/damami więc moja wizja świetnie się w to wpisuje. Najtrudniejsze oczywiście było wymyślenie imienia , ale o tym na końcu. Zacznę od strony mechaniki. Z pośród czterech archetypów wybrałem śledczego , wg mnie archetyp ten świetnie pasuje do dostojnego jegomościa. Profesja to technomag - zrealizowanie mojej wizji , mężczyzna w garniturze / smokingu , poobwieszany różnymi zegarkami oraz steampunkowymi przyrządami.  Rasa to oczywiście człowiek , inne rasy w związku z tym wyobrażeniem nie wchodziły w grę. Odnośnie narodowości , odezwało się we mnie uczucie patriotyzmu i jestem ze Slawi - państwo , które obejmuje tereny Polski. Postać ta stworzona została na bycie przenikliwą (dochodzenia , śledztwa , zagadki) oraz wykreowana na charyzmatyczny talent. W specjalizacjach wybrałem analizę (tak jak wyżej w przenikliwości , dochodzenia , śledztwa , zagadki) , technika (porządny technomag nie może się bez tego obejść) oraz empatia ( rozwinięcie przenikliwości , potrafi zgadywać kto kłamie , rozpoznawać uczucia oraz w pewien sposób manipulować ludźmi). Możliwość wybrania gadżetu - wybór padł na motor. Wygodny środek lokomocji pomagający pokonywać duże dystanse w znacznie krótszym czasie poza tym świetnie wygląda. Moja postać zna 3 języki obce i swój ojczysty. Należy również do agencji technomagów o bardzo niemieckiej nazwie (zresztą wotańskiego pochodzenia) Wotańskie Biuro Kontroli Thaumologicznej (RTKA - Reichsthaumkontrolleamt). Agencja ta ma za zadanie zwalczanie nielegalnej i źle użytej magii. Mam również ogromny dylemat , może pomożecie mi w jego rozstrzygnięciu. Otóż zastanawiałem się czy trochę "upośledzić" (pozdrowienia dla Havoca) moją postać i uczynić ją kulawą na jedną nogę. Zgadza się to z moją wizją , ale kłóci z możliwymi zdarzeniami (ucieczka itp). Chodziłby wtedy o lasce , coś jak Dr House , jednakże w moich przemyśleniach , jak to wspominałem Lasardowi nie miałem go na myśli. O imieniu i nazwisku miało być na końcu , więc Eryk Polan. Aa i zapomniałbym , dlaczego znalazłem się na wystawie? To oczywiste w przypadku technomaga , chcę być na bieżąco ze wszelkimi nowinkami technicznymi , to wielkie widowisko , którego nie mogłem przegapić. W dodatku jestem jednym z wielu agentów Biura Kontroli pilnujących porządku magicznego na tej imprezie , jednym słowem Ornung must zein!

Ostatnio edytowany przez Greyu (2010-06-01 20:01:10)

Offline

 

#3 2010-05-30 16:35:55

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Wolsung: Magia wieku pary

Bartek, po co się zgłaszałeś do gry skoro nie możesz na razie grać w RPGi bo jesteś zagrożony? Ja czekać nie będę z tego powodu.


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#4 2010-06-05 22:02:35

 Darth Misiekh

God of RPG

18220393
Skąd: Blaszka/Korribian
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 1032
Punktów :   

Re: Wolsung: Magia wieku pary

Teraz sobie przypomiałem o tym, że miałem się tu wpisać Kiedy planujesz Lasard zacząć sesje?
P.S Opis postaci i inne tego typu pierdułki dam jutro bo dzisiaj jestem padnięty . . .


Życie nie jest sprawidliwe. Co nie oznacza, że nie możnesz wygrać.

Moja skromna lista gier planszowych
Moja skromna lista gier RPG

Offline

 

#5 2010-06-05 22:08:44

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Wolsung: Magia wieku pary

Myślałem o następnym weekendzie, a dokładnie w Niedzielę po południu, lub ewentualnie w sobotę przed spotkaniem (gdzieś o 12 oba terminy).


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#6 2010-06-07 16:32:43

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Wolsung: Magia wieku pary

Misiekh wiadomośc dla Ciebie mam która Cie ucieszy pewnie Po rozmowie z Garnkiem (jednym z twórców Wolsunga) zrozumiał on że zrobili wielki błąd i wyszła niewielka errata. Atut majątek miał jednak kosztować 10 PD a nie 20, więc możesz sobie podnieść Bogactwo aż na 9


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#7 2010-06-07 22:51:33

 Darth Misiekh

God of RPG

18220393
Skąd: Blaszka/Korribian
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 1032
Punktów :   

Re: Wolsung: Magia wieku pary

Jestem coraz podobniejszy do Dwukwiata no może pomijając to, że on był człowiekiem a ja jestem krasnalem ale to mały szczegół . . .


Życie nie jest sprawidliwe. Co nie oznacza, że nie możnesz wygrać.

Moja skromna lista gier planszowych
Moja skromna lista gier RPG

Offline

 

#8 2010-10-13 11:00:55

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Wolsung: Magia wieku pary

Nie chce mi się zakładać nowego tematu więc tu obgadamy sesje Wolsungowe.
Bartek chętny, Greyu chętny i Maja też się wyraziła chęć grania. Tylko Łukasz się musi zdecydować
Wpierw trzeba zrobić postacie, a z racji tego, że jako jedyny posiadam podręcznik i nigdzie nie znajdziecie skanów (żeby nie było: ja nie namawiam do piractwa! Ja się ciesze, że Wolsunga nie da się łatwo zeskanować ), tak więc Skype odpada i trzeba się spotkać u mnie. W piątek wyjeżdżam na Drugie Chrzanowskie Dni Fantastyki i wracam dopiero w niedzielę, więc niestety nie da rady się wtedy potkać, ale może jutro się uda, bo wydaje mi się, ze wszyscy mają wtedy wolne od szkoły z powodu dnia nauczyciela. Przynajmniej ja i Bartek tak mamy, choć inne szkoły ponadgimnazjalne również powinny mieć.
Tak więc jak, mielibyście jutro czas, czy raczej umawiamy się gdzieś na przyszły tydzień?


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#9 2010-10-13 14:18:40

 Greyu

Hobbista

1323778
Call me!
Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 476
Punktów :   

Re: Wolsung: Magia wieku pary

Ja nie mam tych dni wolnych.

Offline

 

#10 2010-10-13 14:30:37

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Wolsung: Magia wieku pary

Nie masz? 0o A to odpada


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#11 2010-10-13 15:45:15

UUkasz

Prawdziwy Gracz

9188979
Skąd: Otchłań
Zarejestrowany: 2010-03-21
Posty: 209
Punktów :   

Re: Wolsung: Magia wieku pary

Mogę grać, ale wszelkie nocki odpadają. I jak by to wyglądało sesje w weekendy czy jak? Bo prowadzę jedną sesje Havock ma prowadzić Marvela i teraz jeszcze Wolsung to w jeden weekend nie przejdzie.

Ostatnio edytowany przez UUkasz (2010-10-13 15:46:46)


Might always has a right!

Offline

 

#12 2010-10-13 16:17:04

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Wolsung: Magia wieku pary

Nocki odpadają na bank, nie mam ochoty się męczyć nocami
Sesje robilibyśmy kiedy by się dało, nie tylko w weekendy. Będą to zwykłe sesje 3-5 godzin, czyli standard gdzieś popołudniu. Najlepiej jak wypiszecie kiedy możecie grać:
ja osobiście mogę zawsze: od poniedziałku d piątku od ok. 15-20 (choć teraz mi się to pewnie trochę zmieni, bo na praktyki idę ), w soboty to raczej od rana do tej 16, bo na spotkanie klubu się wybieram a niedziela cała

Ostatnio edytowany przez Lasard (2010-10-13 16:19:52)


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#13 2010-10-13 16:19:32

UUkasz

Prawdziwy Gracz

9188979
Skąd: Otchłań
Zarejestrowany: 2010-03-21
Posty: 209
Punktów :   

Re: Wolsung: Magia wieku pary

Może gralibyśmy tak jak Havoc gra w HotB ? Czyli raz na jakiś czas.


Might always has a right!

Offline

 

#14 2010-10-13 16:20:38

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Wolsung: Magia wieku pary

Aż tak mało czasu masz? Bo ja raczej nie mam ochoty mieć sesji raz na kwartał i jedna krótką kampanię przez 3 lata przerabiać

Ostatnio edytowany przez Lasard (2010-10-13 16:21:01)


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#15 2010-10-13 16:32:55

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Wolsung: Magia wieku pary

W takim razie Łukasz odpowiedz wprost: masz czas i chęć na granie dodatkowej sesji raz na tydzień-dwa? Bo z tego co na razie wnioskuję z twoich postów, to niet...
Greyu, rozmawiałem z Mają i po tej pogawędce takie pytanie do Ciebie wysuwam: skoro masz zamiar grać znowu tą samą postacią, to jedyne co musisz zrobić to wypełnić kartę postaci. Czyż nie? W takim wypadku postacie muszą stworzyć sobie od podstaw pozostali, więc chyba nie musiałbyś się jutro nawet zjawiać. Chyba, że masz chęć pomóc reszcie i znajdziesz czas jutro koło godziny 15-16? (ewentualnie jak zasugerowała Maja, możesz się dołączyć przez Skype'a, co trochę śmiesznie by wyglądało- reszta gadała by normalnie ze sobą, a tu z laptopa ty się dołączasz... XD)


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.promotyle.pun.pl www.125dys.pun.pl www.duel0masters.pun.pl www.kszoryultras.pun.pl www.harrypottergramy.pun.pl