RPGKK - Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Ogłoszenie

Polecam wykorzystywanie "Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty" lub przeglądanie tych for, które mają podfora, ponieważ forum wyżej (np. DnD) nie wyświetla na głównej stronie czy coś nowego jest w podforach (np. DnD - Mechanika). W razie problemów z rejestracją, proszę pisać pod gg 6588239 (niewidoczny). Usuniecie Ciasteczek powinno pomóc, jeśli konto się nie chce zarejestrować.

#1 2010-01-17 15:07:15

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Wraith: The Oblivion

a tak sobie założę ten wątek, skoro go jeszcze nie ma.
Grałem kiedyś jedną sesję

Offline

 

#2 2010-01-17 20:45:55

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Wraith: The Oblivion

Ja o systemie wiem bardzo niewiele. M.in. to, że White Wolf olał wydawanie tego w pewnym momencie i był dramat wśród fanów gry. Oraz to, że były też swego czasu jakieś artykuły w piśmie Portal, które czytałem, ale już dokładnie nie pamiętam o co z temi upiorami chodzi.

Możesz zapodać coś więcej o grze?


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#3 2010-01-17 20:56:43

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Wraith: The Oblivion

Z tego co mnie pamięć nie myli... to akcja dzieje się w świecie zmarłych, stworzonych przez aniołów dla martwych. Światem zmarłych rządził Charon, ale podczas wielkiej bitwy utonął wraz ze swoją łodzią (nikt nie wie gdzie on teraz jest). Teraz rządzą różne frakcje.
Gracze natomiast wcielają się w potępionych, czyli osób, które zginęły w specyficznym momencie życia i teraz łażą po świecie żywych jako duchy (np. ktoś zginął przed ślubem z ukochaną osobą, ale jego więź jest tak silna, że chce być przy niej nawet po śmierci).
Tylko tyle pamiętam... z tego co czytałem, to dość ciekawy jest świat, ale nie widziałbym siebie grającego w niego.

Offline

 

#4 2010-01-17 21:07:08

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: Wraith: The Oblivion

Tak jak mówię, grałem jedną sesję, więc wiele nie pamiętam.
Z tego co kojarzę, to schemat postaci był jednakowy z innymi systemami (wampirem czy wilkołakiem).
Poszukam, czy gdzieś nie mam przypadkiem (wątpię) karty do tego, to mi coś przypomni.

Ogólnie grało się duchem, który był przywiązany do czegoś na ziemi: osób, miejsc i coś tam jeszcze. Te osoby/miejsca dawały mu siłę potrzebną do przebywania w zawieszonym świecie i chroniły przed wpadnięciem w zapomnienie (Oblivion).

Były też jakieś punkty życia i pathos czy coś takiego (mogę już teraz mieszać). Może ktoś dysponujący większą ilością czasu coś na sieci znajdzie i wrzuci tutaj?

Duchy o odpowiedniej mocy(?) mogły też używać materialnych przedmiotów, aby ingerować w świat żywych. Ale to było chyba mocno wyczerpujące i nie takie proste.

O samym wyglądzie świata też niewiele pamiętam.

Grę zacząłem od wymyślenia postaci - kim była za życia, po czym MG (czy jak on się tam nazywał) opowiadał mi historię mojej śmierci i „przebudzenie” po drugiej stronie. Śmierć jeszcze jako tako pamiętam, ale co się działo w czasie sesji - absolutnie już nic
Klimat jednak bardzo mroczny

Ostatnio edytowany przez Gladin (2010-01-17 21:08:10)

Offline

 

#5 2010-01-18 07:36:15

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Wraith: The Oblivion

Taki mroczny, że aż ulatuje z pamięci . No ale się zainteresowałem. Poszukam jakichś skanów podręczników na sieci.

A wogóle to fajny  był system Hunter o łowcach różnych światomrokowych stworów. Pamiętam, że był atakowany przez różnych narratywistów bo miał jakieś magazynki z nabojami do skreślania na karcie postaci . Przeglądałem też kiedyś Demon: the Fallen. O dyjabłach z piekła. Też fajne.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#6 2010-01-18 19:47:37

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: Wraith: The Oblivion

wygląda jak kolejny z serii white wolfa. Też zasługuje na własny wątek

Offline

 

#7 2010-01-18 21:33:45

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Wraith: The Oblivion

Ściągnąłem se dziś w robocie podstawkę do Wraitha i przejrzałem do połowy. W sumie klimatyczne, można by z tego zmontować jakiś psychoterror - każda postać ma swojego "cienia", którego odgrywa inny gracz lub miś, taką "ciemną połowę", ale bez jakiegoś wyrazistego umoralnienia (że "zła połowa") - cień chce poprostu wsysnąć postać do nieistnienia, jest czymś w rodzaju czynnika równoważącego, to taki wątek dot. rozpadu ego (tak przynajmniej to zrozumiałem). A sama postać to ziomek co zginął, czyli właśnie upiór, ale zostały mu jakieś "zahaczki", które musi sobie poukładać (jakaś zemsta, wyjaśnienie okoliczności śmierci, dopilnowanie ostatniej sprawy itp.) zanim się zdezintegruje. Bo ogólnie to upiorom jest niefajnie.

Fajne, ale trochę za mroczniacko-poważne jak dla mnie (jak cały ten WoD, hehe). Nie mniej zagrał bym se w to kiedyś. Tak dla odmiany.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.motoon.pun.pl www.artcafe.pun.pl www.power-league.pun.pl www.rbd-rebelde.pun.pl www.redmoondk.pun.pl