RPGKK - Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Ogłoszenie

Polecam wykorzystywanie "Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty" lub przeglądanie tych for, które mają podfora, ponieważ forum wyżej (np. DnD) nie wyświetla na głównej stronie czy coś nowego jest w podforach (np. DnD - Mechanika). W razie problemów z rejestracją, proszę pisać pod gg 6588239 (niewidoczny). Usuniecie Ciasteczek powinno pomóc, jeśli konto się nie chce zarejestrować.

#1 2009-12-23 13:15:49

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

WHFRPG

Od wielu lat nie grałem już w Warhammera. Szukam drużyny, do której mógłbym się przyłączyć (ew. graczy do stworzenia drużyny). Ze względu na obowiązki rodzinne, pracę i inne, najchętniej widziałbym częstotliwość sesji raz na miesiąc lub podobną. Wiek graczy przynajmniej 20 lat (sam mam 32).
Chętnych zapraszam do kontaktu.

Offline

 

#2 2009-12-23 17:37:16

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: WHFRPG

Cześć. Ja bym sobie zagrał w WH. Prowadzisz na starej edycji, drugiej czy najnowszej?

Teoretycznie mam trochę czasu, ostatnio prowadzę raz na 2 lub 3 tygodnie Houses of the Blooded, z podobnych powodów (29, heheh), więc sesja WH raz na miesiąc byłaby OK. Jak nie masz graczy, to może kogoś nakłonię z ludzi którzy grają ze mną (prowadzę głównie autorkę).

Daj znać, to możemy zacząć się ustawiać na styczeń, ew. jeszcze w tym roku (mam teraz urlop, do 4-tego).


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#3 2009-12-23 17:46:32

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

nie, ten rok odpada - co innego w planach; myślę, że druga połowa stycznia, ale wiadomo jak jest - do uzgodnienia z ewentualnymi graczami

ja się chyba nie załapałem na drugą edycję, jestem z czasów pierwszej

Z góry uprzedzam, że sam chętnie zagram, a nie tylko za MG chcę robić. Przydałoby się łącznie 6 osób, najciekawiej mi się gra MG+4 graczy, 3 graczy od biedy też może być, ale znając życie, zawsze komuś coś wypadnie, dlatego 6 osób daje jako taką gwarancję płynności gry

Offline

 

#4 2009-12-23 18:43:30

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: WHFRPG

OK, w styczniu się jeszcze ew. dogadamy. Ja WH raczej nie poprowadzę - też jestem z czasów pierwszej polskiej edycji i już pozbyłem się większości podręczników . Obecnie wolę prowadzić Houses of the Blooded i swoją autorkę - możesz dojść do jakiejś drużyny, jeżeli Ci to pasuje.

Ostatnio edytowany przez Przemo (2009-12-23 18:51:46)


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#5 2009-12-23 18:51:20

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

Pojęcia nie mam, co to za system... jakieś info?
A autorka w jakim klimacie?
Ja mam podręczniki sprzed... hmm... z 15 lat będzie albo i więcej... a sesji nie prowadziłem od 13 chyba. Ale jakoś mi to nie straszne... mogę odgrzebać moje stare przygody, wyciągnąć stare dodatki i coś się zmontuje... to jak z jazdą na rowerze - nie zapomina się

Offline

 

#6 2009-12-23 20:10:26

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: WHFRPG

W dziale sesje jest podforum o kampanii HotB, tam jest trochę info. Gra jest mocno narracyjna - mechanika pozwala graczom współtworzyć opisy tła i otoczenia. Jest też http://www.housesoftheblooded.com - tu jest trochę info. Mogę też udostępnić pdf z grą (in english). W systemie gramy szlachcicami, każdy ma na wejściu tytuł i prowincję, którą zarządza. Szlachcice (Skrwawieni, the Blooded) należą do rasy stworzonej sztucznie przez królów-czarowników, którzy zniszczyli się w wielkiej wojnie. Mamy więc coś w rodzaju post-apokaliptycznego fantasy. Zmutowana przyroda, niebezpiecznie, wszędzie ruiny po królach-czarownikach, dwie kasty (są też nieskrwawieni - czyli twoja własność, chłopi itp.), intrygi, pojedynki, trucicielstwo, podboje itp. Były dwie sesje po 10 godzin i gra się w to b. fajnie.

Autorka to pastisz fantasy, opisuje świat, który doznał Pomieszania - rozpadł się na fragmenty powiązane międzywymiarowymi przejściami. Czarny humor, absurd, przerysowana przemoc, parodia, krew i sperma. Monthy Python spotyka Pratchetta i Johna Woo . Mocno narracyjna mechanika (przynajmniej w założeniu, bo teraz będzie nowa.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#7 2009-12-23 21:21:44

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

Z grubsza przejrzałem info o Blooded. Później doczytam więcej. Mieszane odczucia. Jednak tradycyjne fantasy to jest to, co mam we krwi. Te gotyckie klimaty jakoś mnie tak mocno nie ciągną (grałem kiedyś w Oblivion jedną sesję i w wampira przez mejla).

Ilu graczy macie do tej gry?

Co do autorki: Pratchett jest ok (jest nawet gra RPG oparta na świecie Pratchetta), ale monthy pythona nie lubię. Więc tutaj pas (za mało się jeszcze nagrałem w tradycyjne fantasy, żeby się nim znudzić )

Offline

 

#8 2009-12-24 16:50:49

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: WHFRPG

Blooded to żaden gotyk wg mnie. To zupełnie inna półka niż kiepawy Wampir i reszta podobnych. Narracyjność Wampira i narracyjność HotB to również zupełnie inna kwestia. W Blooded mamy bardziej bardzo dark fantasy świat, w którym gramy szlachcicami obcej rasy (ven). HotB to srogość, podczas gdy Wampir jest bardziej rozmazany, takie odnoszę wrażenie. HotB bliżej do WH (świat), chociaż są to nadal rzeczy bardzo różne.

W tej kampani mam dwóch graczy i gra się OK, sytuacja fajnie się rozwija. Potrzebowałbym kogoś bardziej militarnego od postaci co są (są postacie zakulisowego intryganta i charyzmatycznego szlachcica w klimatach dworskich). Obaj mają po dwie prowincje.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#9 2009-12-25 14:53:20

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

o, to faktycznie niewielu graczy... chociaż jedną z najlepiej wspominanych przeze mnie sesji była sesja cyberpunka właśnie w dwóch graczy, w czasie obozu studenckiego... super się grało

Na razie powoli sobie czytam opis tej gry, strona po stronie... ale do tego co sobie przeczytałem o tym systemie, też mi nie pasuje militarna postać to klimat właśnie intrygancki jest

Offline

 

#10 2009-12-26 16:00:39

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: WHFRPG

Heheheh, OK. Znając życie to będzie trzeci z wadą w Prowess i fechmistrzem w pobliżu . Mam trochę tłumaczeń z podręcznika - część jest na forum, ale chyba nie wszystko, więc napisz maila, to podeślę pliczki.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#11 2009-12-26 19:18:12

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

nie potrzebuję tłumaczenia, na razie mam co czytać
akurat z prowess nie planowałbym zrezygnować... raczej z siły
ale najpierw muszę doczytać do końca, co zajmie mi raczej parę tygodni - na razie udało mi się przeczytać 10 stron

Offline

 

#12 2010-10-30 23:15:59

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

Warhammer RPG - reaktywacja.
Ponieważ HotB nam się na razie sypnął, zbieram chętnych na Warhammera. Prowadzę pierwszą edycję.
Średnia częstotliwość sesji: raz w miesiącu.
Sesje byłyby w piątkowe wieczore, ew. w sobotnie.
Ilość graczy: na sesji optymalnie mi się gra z 4 osobami. Generalnie poniżej 3 graczy sesji nie prowadzę, chyba że będzie rewelacyjnych 2 graczy. Ale, ponieważ życie na ogół takie jest, że gracze się wykruszają, a często nie można zgrać się terminami, więc chętnych do gry mogę przyjąć więcej (6-8). Daje to nadzieję, że na sesji będzie 3-4 graczy.
Nie powinno być problemów z prowadzeniem, jeżeli ktoś wypadnie na jedną czy kilka sesji.

Tak jak poprzednio, preferuję graczy powyżej 20 lat - no chyba, że się tak licznej ekipy w takim wieku nie da zebrać (na tym forum to chyba ciężko ), wtedy będę otwarty również na młodzież.

Proszę o zgłoszenia z info o wieku.

Offline

 

#13 2010-10-31 19:39:11

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: WHFRPG

No ja jestem chętny cały czas.

Offline

 

#14 2010-11-06 22:18:14

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: WHFRPG

No dobra. Ponieważ na razie jest tylko 2 chętnych, rezygnuję z ograniczenia wiekowego. Tylko uprzedzam, że mam 33 lata i dla niektórych z was mogę być stary i nudny ;>

Offline

 

#15 2010-11-07 18:44:25

 Darth Misiekh

God of RPG

18220393
Skąd: Blaszka/Korribian
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 1032
Punktów :   

Re: WHFRPG

No to w takim wypadku z chęcią bym się zgłosił . . .


Życie nie jest sprawidliwe. Co nie oznacza, że nie możnesz wygrać.

Moja skromna lista gier planszowych
Moja skromna lista gier RPG

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemonevolution.pun.pl www.boxserwis.pun.pl www.wieik-elektrotech.pun.pl www.kp500x.pun.pl www.git-ludzie.pun.pl