RPGKK - Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Polecam wykorzystywanie "Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty" lub przeglądanie tych for, które mają podfora, ponieważ forum wyżej (np. DnD) nie wyświetla na głównej stronie czy coś nowego jest w podforach (np. DnD - Mechanika). W razie problemów z rejestracją, proszę pisać pod gg 6588239 (niewidoczny). Usuniecie Ciasteczek powinno pomóc, jeśli konto się nie chce zarejestrować.

#1 2009-11-30 17:23:40

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Graj Twardo - by John Wick

http://www.rebel.pl/repository/thumbnails/graj_twardo.449575.600x0.ffffff.png
Graj Twardo Johna Wicka



Tak, drodzy panowie i panie. Przeczytałem ten podręcznik, almanach czy jakkolwiek chcecie to nazywać.
O czym pisze John Wick? Proste. O graniu twardo z graczami. Tutaj nie znajdziecie rad w stylu "gracz cie wkurza - zabij go". Oj nie. Tutaj są dość konstruktywne sposoby prowadzenia sesji, "wymuszania" graczy do myślenia, aby się interesowali życiem swojej postaci oraz... sposoby na "specjalnych" graczy.
Bardzo mi się spodobała lektura i myślę, że w przyszłości. Jak bogowie obdarzą mnie pieniędzmi, to zakupię inny egzemplarz.
Dam natomiast przykład (jeden z moich ulubionych) z podręcznika:

John Wick prowadzi kampanie w systemie Champions. Jest to system superbohaterów i superzłoczyńców.
Posiada tam pana Jeffersona Cartera. Kim jest pan Carter? Miłym i przyjaznym człowiekiem. Multimilioner. Filantrop. Prowadzi organizacje łączącą superbohaterów. Pomaga im finansowo i prawnie. Wszystko ładnie i pięknie, ale tak nigdy nie jest. Otóż pan Carter jest nadczłowiekiem i jego mocą jest... poznawanie słabości i sekretów innych osób. Jest też przywódcą siatki przestępczej. Bardzo tajnej.
To oczywiście wszystko w skrócie.
Pan Carter dostarcza superbohaterom pracę i reputację. Wielkie koło się nakręca, ale mimo tego jest z niego drań i lubi uderzać gdzie boli. Zatem (nie zabijając) uderza w superbohaterów.
Teraz nasz przykład. Graczka wybrała wadę Poboczny NPC. Superbohatera Malice ma jak większość bohaterów własne prywatne życie. Jej życiem jest jej babcia, którą kocha. Niestety, babcia nie cierpi Malice (superbohaterki) cały czas to mówi swojej wnusi.
Co by zrobił tutaj typowy MG? Pokazał babci zdjęcia z Malice zdejmująca maskę? Może porwał babcię? Oj nie. Pan John Wick (a raczej Pan Carter, bo to on jest geniuszem tych planów) poszedł o krok dalej.
Babcia miała urodziny, a Malice otrzymała duży datek od pana Cartera. Zaprosiła więc babcie na ekskluzywny obiad w drogiej restauracji. Gdy jedli sobie spokojnie, restaurację zaatakował jeden z ludzi Cartera. Jeden z superzłoczyńców Malice. Co więc bohaterka robi? Znika, aby się przebrać i rozpoczyna się walka. Niestety, bohaterka zostaje pokonana na dachu restuaracji. Złoczyńca zrywa maskę bohaterki i zrzuca ją przez świetlik prosto na stół babci. Babcia natomiast widząc swoją ukochaną wnusię w ubraniu Malice wpada w rozpacz i dostaje zawału serca. Karetka ją nie uratowała.

Straszne nie? ;D

Jeśli jesteście zainteresowani dalszymi planami Cartera (lub jego zakończenie), to polecam przeczytać książkę. Bardzo... oświecająca.

Offline

 

#2 2009-11-30 18:11:25

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Graj Twardo - by John Wick

Nie wiem czemu ale wydaje mi się że kłamiesz mówiąc że przeczytałeś całą książkę Podany przez Ciebie fragment znajduje się we "freeware'u" którego czytałem na stronie Rebela Po za nim jest jeszcze informacja o berserkerze.

Jeżeli czytałeś go naprawdę: mógłbyś pożyczyć? I czy czytałeś też Graj fabułą bo z tego co wiem to jest najlepsza część ze wszystkich 3 almanachów?

P.S. A wiesz że za niedługo wyjdzie kolejna część z całej serii? "Graj trikiem".

Ostatnio edytowany przez Lasard (2009-11-30 18:12:02)


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#3 2009-11-30 18:17:33

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Graj Twardo - by John Wick

Ano fajna ta książka. Trochę drogo (35 zeta za ok. 100 stron), ale nie żałuję lektury. Wick ogólnie fajnie pisze i jest gościem totalnie opętanym przez RPG. Po tym jak zagrałem w / przeczytałem L5K uznałem go za typa rozdającego karty pod względem pisania nowatorskich, klimatycznych gier faktycznie fabularnych. Teraz, po HotB to już wogóle - szczena na podłodze .


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#4 2009-11-30 18:27:14

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Graj Twardo - by John Wick

Lasard - nie moja książka. Pożyczyłem od Przemo.
Co do reszty, pewno sobie zakupię.

Offline

 

#5 2009-11-30 18:52:59

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Graj Twardo - by John Wick

Przemo? Pożyczysz? ^^


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#6 2009-11-30 19:05:18

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Graj Twardo - by John Wick

Tylko, że ja nie pożyczam pożyczonych rzeczy.

Offline

 

#7 2009-11-30 19:09:13

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Graj Twardo - by John Wick

Przemo? Pożyczysz? ^^

Pytałem się tego od którego ją pożyczyłeś. Myślałem że już ją mu oddałeś.


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#8 2009-11-30 19:28:07

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Graj Twardo - by John Wick

Przeczytałem kilka recenzji na Rebelu. Graj z Głową i Graj z Fabułą to książki innych autorów niż John Wick. Natomiast po recenzjach sądzę, że ich nie zakupię. Miałem nadzieję, że on wszystkie pisał.

Offline

 

#9 2009-11-30 21:04:56

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Graj Twardo - by John Wick

Luzik, mogę pożyczyć - dogadajcie się jakoś, żeby książka wróciła do mnie na następną sesję HotB (19.12) i gra gitara.

A pozostałych almanachów nie czytałem. Może sobie kiedyś sprawię, ale szczególnego ciśnienia na to nie mam.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.artcafe.pun.pl www.power-league.pun.pl www.walecznykroliczek.pun.pl www.rbd-rebelde.pun.pl www.motoon.pun.pl