RPGKK - Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Ogłoszenie

Polecam wykorzystywanie "Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty" lub przeglądanie tych for, które mają podfora, ponieważ forum wyżej (np. DnD) nie wyświetla na głównej stronie czy coś nowego jest w podforach (np. DnD - Mechanika). W razie problemów z rejestracją, proszę pisać pod gg 6588239 (niewidoczny). Usuniecie Ciasteczek powinno pomóc, jeśli konto się nie chce zarejestrować.

#46 2010-06-11 23:04:54

 Greyu

Hobbista

1323778
Call me!
Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 476
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

Nie widziałem żadnego filmiku na YT , ani nikogo nie znam. Trochę wysiłku i znajdziesz kogoś takiego na skypie. Dodatkowo przykładem mogą być Zjednoczone Emiraty Arabskie (tam leży Dubaj). Nie możesz zaprzeczyć , że są cofnięci w rozwoju technologicznym , a grubo ponad połowa mieszkańców do muzułmanie. W Starym Testamencie Bóg przedstawiony jest jako surowy aczkolwiek sprawiedliwy władca. Gdzie w tym wszystkim sprawiedliwość , jeśli będą grozić Ci śmiercią , za to , że nie wyznajesz Islamu ? Sędzia sprawiedliwy karał ludzi za ich grzechy , a nie za wiarę w innych bogów. Pierwsze przykazanie "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" jest ważne tylko wtedy , gdy zdecydowałeś się na chrześcijaństwo.

Offline

 

#47 2010-06-11 23:05:06

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Rozmowy przy piwie

Porozmawiajcie z moją młodszą o rok ode mnie sąsiadką. Ma trzydziestoletniego chłopaka z Niemczech który jest Islamistą (czy praktycznie już narzeczonego XD). Może ona rzuci trochę światła na to.


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#48 2010-06-11 23:07:21

 Greyu

Hobbista

1323778
Call me!
Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 476
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

Można pogadać , ale myślę , że niczego nie wniesie , jej zdanie nie jest w ogóle obiektywne.

Offline

 

#49 2010-06-11 23:09:31

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

Mógłbym pokazać, że się mylisz co do boga w starym testamencie... ale mi się nie chce. xD Może kiedyś tam udowodnię ci, że nie jest on ani sprawiedliwy ani słuszny. Nakazanie ojcu zabić syna, jako test? Istota, która WIEDZIAŁABY, że to zrobi? Idiotyzm... luki jak cholera.

W skrócie Greyu... przesadzasz. Niepotrzebnie się gorączkujesz o Muzułmanów. Chińczyków też jest mnóstwo... a nawet więcej, ale o nich się nie gorączkujesz. xD

Offline

 

#50 2010-06-11 23:12:54

 Greyu

Hobbista

1323778
Call me!
Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 476
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

Budda nie nakazał zabijać innowierców. Zbaczasz na inny tor , nie do końca wiesz o co mi chodzi. Muzułmanów jest duuuużo więcej w Europie niż buddystów. Poza tym Chińczycy mają zakaz robienia dużej ilości dzieci. A to właśnie przyrost naturalny jest główną bronią Islamu. Test czy słuszny był czy nie , tego nie wiem , choć na pewno niesamowicie trudny dla Abrahama.

Offline

 

#51 2010-06-11 23:17:29

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

W mojej pokrętnej opinii cały ten islam to teraz taki sam "pic na wodę" jak tzw. "chrześcijaństwo". Wszystkie te mroczne prognozy nie uwzględniają, że ci okropni muzułmanie mieszkają nie gdzie indziej, ale w właśnie w "zlaicyzowanej" EU-ropie. Czy ich dzieci przesiąknięte tzw. współczesną kulturą będą tak gorliwymi muzułmanami jak ich rodzice? Szczerze wątpię.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#52 2010-06-11 23:17:35

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

Nie zbaczam... biorę podstawę o którą się kłócisz, że rozprzestrzenienie się Muzułmanów może zagrozić wolności. Otóż Chińczycy (nie mówię o religii, a komunistach) bardzo szybko się rozrastają. Więcej niż Muzułmanie. Kto byłby gorszy? Muzułmanie czy komunistyczne Chiny?

A co do testu... może złe określenie użyłem... był bezsensu. Nie było żadnego celu w tym. Co chciał bóg udowodnić? Że ludzie są malutcy? Że zrobią wszystko dla niego? On to już wiedział... nie musiał stresować własne "dziecię". Nie jest atrybut dobrego czy sprawiedliwego boga... a (używając DnD) Chaotycznego Złego. Postać, która zrobi co mu się chce, kiedy mu się chce.

Offline

 

#53 2010-06-11 23:21:35

 Greyu

Hobbista

1323778
Call me!
Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 476
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

Kulturę dziecko pobiera od rodziców(nie zawsze ale w dużej większości). Jeśli rodzice nauczą dzieci przywiązywać ogromną wagę do religii to będą doń przywiązywać. Co do Chin , czy widzisz działalność Chińczyków na terenie Europy? Jeśli jest , nie jest tak dobitne i zauważalne jak działanie Muzułmanów. To naturalna kolej rzeczy , że duży zjada małego. To ludność Europejska stanowić będzie mniejszość wobec wyznawców Islamu za kilkanaście lat.

PS. Chiny rządzone są strachem , Islam podczas krucjaty w Europie będą korzystali na obojętności jej mieszkańców. Niektórym to wszystko jedno jakiego są wyznania , ważne , żeby był spokój. W takim przypadku Islam rozrasta się szybciej od Chin.

Ostatnio edytowany przez Greyu (2010-06-11 23:23:39)

Offline

 

#54 2010-06-11 23:30:23

 Darth Misiekh

God of RPG

18220393
Skąd: Blaszka/Korribian
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 1032
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

Greyu skinhedów nazistów też jest duuużżo i co kolejnej Rzeszy nie masz


Życie nie jest sprawidliwe. Co nie oznacza, że nie możnesz wygrać.

Moja skromna lista gier planszowych
Moja skromna lista gier RPG

Offline

 

#55 2010-06-11 23:37:47

 Greyu

Hobbista

1323778
Call me!
Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 476
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

Dużo ? Na pewno nie tak dużo jak muzułmanów. Poza tym , są oni stanowczo potępiani , czy to z mniejszym skutkiem czy większym. Ale są , Islam nie jest...


Na tym skończymy dyskusję , przynajmniej na razie , bo idę spać

Ostatnio edytowany przez Greyu (2010-06-11 23:39:08)

Offline

 

#56 2010-06-11 23:40:21

 Darth Misiekh

God of RPG

18220393
Skąd: Blaszka/Korribian
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 1032
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

No bo ja wiem czy nie jest? Przesadzasz i tyle. W Polsce nie masz się czego obawiać bo każdy wie, że od dawien dawna jesteśmy skrainymi pomagierami kościoła. Więc się nie martw


Życie nie jest sprawidliwe. Co nie oznacza, że nie możnesz wygrać.

Moja skromna lista gier planszowych
Moja skromna lista gier RPG

Offline

 

#57 2010-06-11 23:50:47

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

Greyu napisał:

Kulturę dziecko pobiera od rodziców(nie zawsze ale w dużej większości). Jeśli rodzice nauczą dzieci przywiązywać ogromną wagę do religii to będą doń przywiązywać.

Tak już nie jest. Człowiek pobiera doświadczenie ze wszystkiego, do czego ma dostęp. Kiedyś można było czerpać wzorce wyłącznie z zachowań zaobserwowanych w bezpośrednim otoczeniu. W obecnym czasie bardzo łatwo o dostęp do różnorodnych informacji (za sprawą internetu i innych udogodnień), co w praktyce powoduje rozbicie trwałej powtarzalności, czyli tzw. tradycji. Ten proces postępuje i jest IMHO nieodwracalny. Nawet jeżeli rodzice zmuszą łebka żeby szedł do kościoła czy meczetu, to on to w większości przypadków zrobi, ale co z tego? I tak większość uwagi ukierunkuje na sprawy które go faktycznie zainteresują, np. pójdzie pograć w RPG . Co przeciętni rodzice wiedzą o, chociażby, RPG? Co przeciętny, młody katolik / islamista / ktokolwiek wie o religii jego rodziców? Poza tym znam duuużo osób, których rodzice są religijni, a oni sami zerwali z tym lub przeszli na coś innego, stali się agnostykami, czy nawet dogmatycznymi ateistami. Wg mnie islamistów czeka ten sam proces, a to, że jeszcze on nie nastąpił wynika z tego, że w miejscach z których się wywodzą nie był on możliwy. Tak ja to widzę.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#58 2010-06-12 09:05:24

 Greyu

Hobbista

1323778
Call me!
Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 476
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

Trzeba pamiętać , że muzułmanie mają inne podejście do spraw religii.

Offline

 

#59 2010-08-10 13:50:55

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

Yay. Straciłem prace. Przyszedłem rano w poniedziałek, a tutaj 3 kolesi kopie za mnie.

Offline

 

#60 2010-08-10 18:10:30

 Darth Misiekh

God of RPG

18220393
Skąd: Blaszka/Korribian
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 1032
Punktów :   

Re: Rozmowy przy piwie

moze za slabo kopales?


Życie nie jest sprawidliwe. Co nie oznacza, że nie możnesz wygrać.

Moja skromna lista gier planszowych
Moja skromna lista gier RPG

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.championsofkonoha.pun.pl www.sp34rocznik2010.pun.pl www.panzerproject.pun.pl www.oi.pun.pl www.klanenemy.pun.pl