RPGKK - Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Polecam wykorzystywanie "Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty" lub przeglądanie tych for, które mają podfora, ponieważ forum wyżej (np. DnD) nie wyświetla na głównej stronie czy coś nowego jest w podforach (np. DnD - Mechanika). W razie problemów z rejestracją, proszę pisać pod gg 6588239 (niewidoczny). Usuniecie Ciasteczek powinno pomóc, jeśli konto się nie chce zarejestrować.

#1 2010-08-22 21:24:04

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Kolejna kampania by Havoc

Po zepsuciu się 7th Sea... pewno część winy też jest po mojej stronie. Nevermind. Czas na nową kampanie.

Otóż mogę wam poprowadzić nowy Świat Mroku (przechodząc na Wampiry) lub Legendę 5 Kręgów (samuraje). Będę jednak musiał dogłębnie zapoznać się z drugim systemem, aby go zrozumieć.

Miejsca nie ma. No chyba, że Darth będzie chciał dołączyć.
UUkasz, Hans, keelee i Greyu grają.

Offline

 

#2 2010-08-22 21:46:44

UUkasz

Prawdziwy Gracz

9188979
Skąd: Otchłań
Zarejestrowany: 2010-03-21
Posty: 209
Punktów :   

Re: Kolejna kampania by Havoc

Jestem za L5K, to  klimat jest bardzo fajny.


Might always has a right!

Offline

 

#3 2010-08-22 22:18:06

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Kolejna kampania by Havoc

Jak Darth pożyczy podręcznik, to spróbuje oddać klimat tego świata.

Ale to już od reszty zależy... najlepiej się czuje w Świecie Mroku.

Offline

 

#4 2010-08-23 09:02:26

 Darth Misiekh

God of RPG

18220393
Skąd: Blaszka/Korribian
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 1032
Punktów :   

Re: Kolejna kampania by Havoc

Dalej nie powiedziałeś ktora edycja cię interesuje Według mnie trzecia jest najlepsza. Ale znając wasze ( czytaj twoje zamiłowane Havoc do niemieckiego ciężko to widzę; przynajmniej tak uwarzam ) widzę raczej to ciężko
Na dodatek wybierając system L5K musisz podjąć jedną zasadniczą rzecz: klan. Wszyscy gracze muszą pochodzić z jednego klanu a jest to niezmiernie trudne by kilka osób spodobał się jeden i ten sam klan ( poprostu wybirająć różne klany utrudni ci to strasznie prowadzenie - znam to z autopsji ) Można również wybrać roninów ( ludzi fali lub samuraja bez pana; jak tam kto woli tłumaczenie ) niestety nastręcza ci to kolejnego problemu. Większość znaczących daymijo ( właścicieli ziemskich ) przychylnie nie popatrzy na paradujących mu po włościach grupach zbrojnych. Na dodatek dobrze wyszkolonych Trudności wynikły by jeszcze w tym wypadku gdyby któryś z graczy zechciał zagrać shuugenja ( taki mago-kapłan z naciskiem na bardziej kapłan ) gdyż z czasem nie miałby dostępu do dalszych zaklęć bo żaden z Wielkich Klanów nie pozwoliłby jego wiedza dostala się w ręce bezhonorowca.
I to było by chyba już wszystko.


Życie nie jest sprawidliwe. Co nie oznacza, że nie możnesz wygrać.

Moja skromna lista gier planszowych
Moja skromna lista gier RPG

Offline

 

#5 2010-08-23 12:57:36

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Kolejna kampania by Havoc

Nikt nie zna tak dobrze niemieckiego. Którą masz w twardej okładce? Jeśli żadną to pożycz mi 2ed.

To już od nich zależy... ja odgrywam świat, jeśli nie będą się trzymać bushido to zginą szybko.

Offline

 

#6 2010-08-23 14:00:37

 Darth Misiekh

God of RPG

18220393
Skąd: Blaszka/Korribian
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 1032
Punktów :   

Re: Kolejna kampania by Havoc

Bo ja wiem ja znam i 3ed czytałem własnie w tym języku ( jak to mówią musisz znać język swoich wrogów ) W twardej okładce wydana była tylko 3ed i tylko ona w nniej jest. Reszta była tylko w miękich.
Nie tzrymanie się bushido nie oznacza tak szybkiej śmierci jak ci się Havoc wydaje. Polecam ci poczytanie książki Bushido: dusza Japonii. Masz w niej całkiem dobrze ukazane co działo się z roninami gdy zawiedli.


Życie nie jest sprawidliwe. Co nie oznacza, że nie możnesz wygrać.

Moja skromna lista gier planszowych
Moja skromna lista gier RPG

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.aureus.pun.pl www.lowcy-tajemnic.pun.pl www.g087dca.pun.pl www.wwe-team.pun.pl www.dragongame.pun.pl